Kontakt

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
ul. Okulickiego 2
32-800 Brzesko
tel. 14 6863200   fax. 14 6863837
 
                      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 

„Z przykładu rodzi się siła!”

W dniu 24.05.2017r. o godz. 10.50 w Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku, z inicjatywy Dyrektora Szkoły Pani mgr Marii Góry odbyło się uroczyste podpisanie porozumień dotyczących wzajemnej współpracy z lokalnymi pracodawcami  na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Program uroczystości objął również część artystyczną z okazji 150. rocznicy urodzin patrona Technikum Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz oficjalne otwarcie plenerowej siłowni na terenie szkoły.

Uroczystość podpisania porozumień o współpracy na rzecz kształcenia zawodowego zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Brzyk, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Pan Ryszard Ożóg, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Janina Motak, Przedstawiciele zaproszonych firm  i instytucji oraz przedstawiciele Rady Rodziców Technikum im. Józefa Piłsudskiego Pani Barbara Śledź oraz Pani Barbara Bzdak.

  • 100
  • 101
  • 102
  • 103

Najważniejszym elementem spotkania było niewątpliwie oficjalne rozpoczęcie współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku.

Głównym celem podpisanych porozumień jest:

Współpraca przy dostosowaniu  programów kształcenia w zawodach do potrzeb pracodawców, lokalnych rynków pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki.

Wymiana wiedzy o najnowszych osiągnięciach technicznych i technologicznych w dziedzinie ekonomii, informatyki, logistyki i reklamy.

Realizacja miesięcznych praktyk zawodowych dla uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1.

Współorganizacja wizyt zawodoznawczych na terenie firm

Organizowanie spotkań dla uczniów z przedstawicielem firm.

Firmy, które okazały chęć podpisania dokumentu i jednocześnie współpracy z Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku to (w kolejności alfabetycznej):

 

CAN-PACK S.A. działa na rynku opakowań metalowych od ponad 20 lat. Pierwsza jednostka grupy CAN-PACK - Pol-Am-Pack S.A. powstała już w 1989 roku. W ciągu ostatnich lat działalności Grupa CAN-PACK osiągnęła spektakularne sukcesy, przeistaczając się w nowoczesną Grupę Kapitałową należącą do czołówki producentów opakowaniowych na świecie. W zakładach wchodzących w jej skład pracuje ponad 4000 ludzi, a roczna wartość sprzedaży przekracza 1,4 mld USD. Firma jest wiodącym producentem w branży opakowań napojowych w Europie Środkowo-Wschodniej i stale umacnia swoją pozycję rynkową w Europie Zachodniej, Azji i Afryce. Firma podejmie współpracę z naszą szkołą w zawodach: Technik Organizacji Reklamy, Technik Informatyk oraz Technik Logistyk. Podczas uroczystego spotkania firmę CAN-PACK S.A. reprezentowały Kierownik Działu Personalnego Pani Agata Woźnicka-Giza oraz Pani Kinga Panas.

 

COMTEL GROUP Sp. z o. o. Sp.K. to stale rozwijająca się firma, w branży RTV i AGD. Firma powstała w 1997r. To wtedy nowo powstająca firma postawiła na hurtową dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego. Rozwijający się rynek telekomunikacyjny oraz zapotrzebowanie na kompleksową obsługę sprawił, że w ofercie pojawiło się wiele nowych grup produktowych. Od roku 2012 COMTEL Group jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę hiszpańskiej marki LAUSON. Od 2011 roku firma wprowadza na rynek produkty we własnej marce N'oveen. W 2014r. firma otrzymała Gazelę Biznesu - jest to nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Firma będzie współpracować ze szkołą w zawodzie Technik Logistyk. Porozumienie o współpracy ze szkołą podpisali właściciele firmy Comtel Group Pan Zbigniew Ojczyk oraz Pan Szymon Pabijan.

 

„ELEKTRO-SZYLD" WYRÓB I MONTAŻ REKLAM istnieje na rynku reklamy od 1993 roku. Przedmiotem jej działalności jest kompleksowa realizacja reklamy wizualnej od projektu do montażu. Firma realizuje zlecenia na terenie Austrii, Niemiec i Węgier. Jest ekspertem w wykonywaniu wszelkiego rodzaju reklamy zewnętrznej. Na spotkani gościliśmy właściciela firmy Pana Wiesława Piaseckiego. Elektroszyld podejmie współpracę ze szkołą w ramach zawodu Technik Organizacji Reklamy.

 

KARPIEL sp. z o.o. Brzeski Terminal Kontenerowy działa na rynku od 1992 roku. Wiodącą działalnością spółki jest międzynarodowy transport towarów w kontenerach morskich normatywnych jak również ponadgabarytowych i masowych ze wszystkich portów świata. Terminal firmy zlokalizowany jest w Brzesku. To nowoczesny tzw. „suchy port”, który łączy ze sobą porty świata. Firma świadczy pełen zakres usług począwszy od doradztwa poprzez transport, odprawę i skład celny, aż po dostawę do klienta. KARPIEL sp. z o.o. Brzeski Terminal Kontenerowy będzie współpracować ze szkołą w ramach kierunku Technik Logistyk oraz Technik Ekonomista. Firmę Karpiel na spotkaniu reprezentował właściciel Pan Roman Karpiel.

 

PAGEN sp. z o.o. - firma rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku jako producent stolarki PVC. Została założona przez  Pana Dominika Chamioło oraz Pana Mirosława Nowaka i do dzisiaj funkcjonuje pod ich zarządem. Od początku działalności firma produkuje okna i drzwi PVC. W 2006 roku właściciele odebrali z rąk Prezesa firmy Brugmann – Radosława Cierpiała – nagrodę za najbardziej dynamiczny rozwój firmy. W 2013r.  firma otrzymała Gazelę Biznesu, jest to nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. PAGEN sp. zo.o.  zadeklarowała współpracę ze szkołą w ramach kierunku Technik Informatyk, Technik Ekonomista oraz Technik Logistyk. W imieniu właścicieli Firmy porozumienie zostało podpisane przez Panią Renatę Wiśniowską.

 

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO – HANDLOWO - TRANSPORTOWE „EDMUND LEŚ” istnieje na rynku budowlanym już od 1986 roku. Zatrudnia około 250 osób.  Zakres  firmy obejmuje: budowę budynków wielorodzinnych, budowę osiedli domów jednorodzinnych, handel materiałami budowlanymi, sprzedaż mieszkań oraz spedycję krajową i międzynarodową. Przedsiębiorstwo sukcesywnie wprowadza nowe technologie i inwestuje w nowoczesny sprzęt. Systematycznie poszerza swoją działalność na rynku w rejonie Małopolski. Firma współpracować będzie ze szkołą w zawodach: Technik Ekonomista i Technik Logistyk. Podczas potkania Pana Edmunda Lesia reprezentowała od lat współpracująca ze szkołą Pani Paulina Kądziołka.

 

STUDIODELTA AGENCJA REKLAMOWA  -  powstała w 2001 roku. Od tej pory stale poszerza ofertę, wprowadza  najnowsze technologie. Tysiące zrealizowanych zleceń pozwoliły na stworzenie agencji typu full-service, umożliwiającej realizację różnorodnych pomysłów związanych z reklamą we współczesnym świecie. Właścicielami firmy są Panowie Ryszard i Mirosław Mytnik. Firma zadeklarowała współpracę ze szkołą w ramach kierunku Technik Organizacji Reklamy oraz Technik Informatyk.

 

ZASADA TRANS-SPEDITION sp. z o.o. sp. k. działa na rynku od 1996 roku, zajmuje się usługami spedycyjnymi, transportowymi, serwisem wózków widłowych, diagnostyką i naprawą pojazdów. Swoim klientom zapewnia kompleksową obsługę w zakresie szeroko pojętych usług logistycznych m.in. udostępnia posiadane powierzchnie magazynowe, dokonuje przeładunku i konfekcjonowania towarów. Dodatkowo prowadzi sprzedaż paliw, samochodów, pojazdów mechanicznych i części zamiennych. Firma będzie współpracować ze szkołą w ramach kierunku Technik Logistyk. Prezesem firmy jest Pan Janusz Szot. Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Rozwoju jest obecny na spotkaniu Pan Paweł Mardoń.

Oraz:

STAROSTWO POWIATOWE W BRZESKU

Powiat Brzeski utworzony został  w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. W skład powiatu wchodzą gminy miejsko-wiejskie: Brzesko, Czchów, gminy wiejskie: Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa oraz miasta: Brzesko, Czchów. Powiat liczy 90 967 mieszkańców. Starostwo zatrudnia Pracowników z zakresu: prawa, informatyki, ekonomii i promocji i reklamy. Starostwo wyraziło chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik Informatyk, Technik Ekonomista i Technik Organizacji Reklamy.

Powiat brzeski honorowany był wieloma nagrodami i wyróżnieniami jako samorząd podejmujący innowacyjne działania na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego  lokalnych mieszkańców. W 2014 roku Starosta Brzeski – Pan Andrzej Potępa odebrał w Sali Kolumnowej Sejmu RP nagrodę „Powiat Innowacyjny 2014” w szczególności za działania na rzecz dostosowania oferty kształcenia do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Oficjalne porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego podpisał Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępa.

 

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ  OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

Początki obecnego szpitala sięgają prawdopodobnie 1943 roku. Od końca 2009 roku szpital znajduje się w jednym budynku przy ul. Kościuszki 68. W 2007 roku szpital uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Od 2009 roku posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia.  Natomiast w roku 2014 otrzymał Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z wymaganiami norm: ISO 9001, 14001.

Misją SPZOZ w Brzesku jest ratowanie i przywracanie zdrowia oraz niesienie ulgi w cierpieniu.  Atutem placówki  jest wszechstronność i kompleksowość leczenia.  Uczniowie Technikum im. J. Piłsudskiego będą zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe pracując w dziale  Administracyjno – Technicznym oraz w Dziale Finansowo – Księgowym szpitala. Swoją obecnością podczas spotkania zaszczycił nas p.o. z-cy Dyrektora Szpitala Pan Adam Smołucha.

 

GMINA BORZĘCIN

Gmina liczy około 8,5 tys. mieszkańców. Rozciąga się na powierzchni 103 km kw. Urząd gminy  zatrudnia specjalistów z zakresu: prawa,  informatyki, promocji  i ekonomii.
Gmina wyraziła chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik Organizacji Reklamy, Technik Informatyk i Technik Ekonomista. Porozumienie o współpracy w imieniu Wójta Gminy Borzęcin Pana Janusza Kwaśniaka podpisał Zastępca Wójta  Pan Tadeusz Żurek. 

 

GMINA DĘBNO

Gmina Dębno rozciąga się na obszarze 81 km², liczy czternaście tysięcy mieszkańców. W obecnych granicach gmina Dębno istnieje od roku 1973. Gmina wyraziła chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik Organizacji Reklamy, Technik Ekonomista oraz Technik Informatyk . Urząd gminy zatrudnia specjalistów z zakresu: informatyki, promocji oraz  ekonomii. Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski zadeklarował współpracę i wsparcie uczniów w zawodach: Technik Ekonomista, Technik Informatyk oraz Technik Organizacji Reklamy.

 

GMINA GNOJNIK  

W obecnych granicach funkcjonuje od 1 stycznia 1973r. Liczy 7824 mieszkańców.  Urząd gminy  zatrudnia pracowników z zakresu: prawa, informatyki, ekonomii oraz promocji. Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek wyraził  chęć współpracy i wsparcia uczniów w zawodach: Technik reklamy , Technik ekonomista i Technik Informatyk.

 

Szkoła zaprasza do współpracy wszystkich lokalnych przedsiębiorców.

 

Już w okresie wakacyjnym 2017r. w ramach podjętej współpracy oraz wsparciu ze środków UE, 40 uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego odbędzie miesięczny płatny staż zawodowy w firmach Powiatu Brzeskiego.

Niewątpliwą wartością dodaną uroczystości były spotkania wybranych klas z przedstawicielami firm podpisującymi porozumienia z ZSP Nr 1.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACODAWCOM ZA ZAANGAŻOWANIE SIĘ

W NASZE PRZEDSIĘWZIĘCIE I LICZYMY NA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

 

Wyrazy podziękowań kierujemy do Rady Rodziców Technikum za finansowe wsparcie realizowanego przedsięwzięcia.

 

Organizatorami spotkania byli: Dyrektor Szkoły Pani Maria Góra, Z-ca Dyrektora Pani Dorota Jedlińska,

Pani Małgorzata Smoleń, Pani Magdalena Urbaś, Pani Magdalena Bernady, Pani Anna Gibes oraz Pani Aneta Palej.

 

Login - tylko zarejestrowani

  Kontakt

 tel. 14 6863200
 fax. 14 6863837


 Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt: Gabriela Aleksiewicz

Ankara Escort istanbul Escort Malatya Escort Adana Escort Bursa Escort Gaziantep Escort izmir Escort kızılay Escort Ankara Rus Escort Eskişehir Escort Eryaman Escort