Kontakt

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
ul. Okulickiego 2
32-800 Brzesko
tel. 14 6863200   fax. 14 6863837
 
                      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 

Dni Otwarte Szkoły

Spis treści

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2018/19

Fotorelacja: Oskar Koniarz, 2FT 

 • 101
 • 102
 • 103
 • 104
 

Jak co roku pierwszego dnia wiosny, tak i w tym roku ZSP Nr 1 w Brzesku przyjmowało gimnazjalistów i ósmoklasistów podczas Dnia Otwartego. Już o godzinie ósmej świetlica szkolna zapełniła się po brzegi.

Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich

Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i Technikum im. Józefa Piłsudskiego

opowiedzieli gimnazjalistom i ósmoklasistom, co dzieje się w naszej szkole, reprezentanci klas przedstawili poszczególne kierunki kształcenia na rok szkolny 2019/2020, opisali, czego można spodziewać się, wybierając daną klasę. Wszystko było poparte prezentacją multimedialną ze zdjęciami. 

 • 101
 • 102
 • 103
 • 104
 

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły i na najciekawszą część – udział w zajęciach otwartych. A działo się naprawdę bardzo wiele. Zacznijmy od zajęć z chemii. Uczniowie obserwowali najróżniejsze doświadczenia chemiczne – wytwarzanie pasty do zębów dla słonia, burzę w probówce, lokomotywę, wulkan, samozapłon, chemiczne zapałki,  aż do sztucznej krwi, za pomocą której młodzież symulowała rany cięte na rękach. Oczywiście nie obyło się bez strat - na chemii „zapłonęła ławka”. Równie dużo działo się na fizyce, gdzie można było samodzielnie wykonywać lub obserwować doświadczenia fizyczne o nazwach: znieczulenie, magiczne balony, magiczna butelka, skoczki, działko powietrzne, opiłki żelaza, bańki, niewidzialna ciecz, wykałaczka nie ma szans, katapulta, latające balony, po co prąd, założymy się  i sławny już glut.

Troszkę spokojniej było na matematyce, biologii i na geografii. Na matematyce można było  rozwiązać rebusy matematyczne, zbudować Wieżę Hanoi, ułożyć puzzle przestrzenne lub tangram; na biologii oprócz obserwacji przez mikroskop i obserwacji preparatów można było zobaczyć relację z „chmurowych” zajęć on-line, zagrać  w gry ekologiczne oraz w „Koło fortuny”.  Na  geografii natomiast młodzież nie miała ochoty określać kierunku czy azymutu na mapie, nie chciała też obliczać wysokości słońca nad horyzontem – wolała posłuchać informacji dotyczących kierunków kształcenia i perspektyw dalszego rozwoju.  Nauczyciele języków wykazali się także dużą pomysłowością w planowaniu zajęć, zaczynając od zajęć z języka ojczystego, w programie których były ciekawe ćwiczenia polegające na połączeniu np. nazwy koloru z barwą, potocznego określania miast z nazwą miasta, łączenie przysłów,  poprzez zajęcia z języka angielskiego z „Językowym escape roomem”, z  języka niemieckiego z zajęciami „W zdrowym ciele -zdrowy duch!”, aż do zajęć „Czy język hiszpański jest trudny – przyjdź i sprawdź!” Młodzież przychodziła, sprawdzała i okazało się, że większość rozumiała,co nauczyciel  mówił do nich po hiszpańsku,  że hiszpański wcale nie jest trudny.

Kreatywnością wykazali się również nauczyciele zawodów. W Techniku Ekonomiście zaplanowano rozwiązywanie krzyżówek, zadania testowe i „wisielca”, w Techniku Logistyku można było usłyszeć od nauczyciela, czym tak naprawdę jest logistyka, obejrzeć film i prezentację na ten temat. Technik Organizacji Reklamy chwalił się pracami uczniów (kalendarzami, plakatami, zakładkami, rysunkami), sprzętem szkolnym używanym również w agencjach reklamowych, wycinał np. imiona na folii przylepnej za pomocą plotera, wyrabiał butony, a Technik Informatyk w zajęciach pt. Ewolucja Binarna tworzył sieci komputerowe – kable sieciowe oraz pokazywał montaż komputerów osobistych.  Uczniowie kierunku Technik Fotografii i Multimediów wprowadzali gimnazjalistów w tajemnicę tradycyjnej fotografii. W ciemni fotograficznej, na papierze światłoczułym wyłaniały się przed nimi obrazy w sposób, którego do tej pory nie znali. W studiu fotograficznym goszczący u nas uczniowie mieli możliwość pozować do profesjonalnie robionego zdjęcia i otrzymać swoje zdjęcie na e-maila. Na wielu zajęciach zwycięzcy konkursów lub gier nagradzani byli cukierkami, ciasteczkami, babeczkami. W sali geograficznej można było posilić się chlebem z pysznym swojskim smalcem.

Duże pole do popisu miały klasy medialne, ponieważ wszystko, co się działo było nagrywane za pomocą kamer ze szkolnego studia telewizyjnego. Jedna grupa uczniów nagrywała materiały na świetlicy szkolnej oraz w salach, gdzie odbywały się zajęcia otwarte. Druga grupa uczniów wraz z nauczycielem pracowała w szkolnym studiu telewizyjnym,  prowadząc zajęcia dla gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy mieli możliwość wystąpienia w roli prezentera telewizyjnego relacjonującego wydarzenia z różnych miejsc, dodatkowo uczniowie mogli nagrać dubbing do fragmentu bajki. W nagraniach wykorzystano Green scren, gdzie materiał jest nadawany na żywo do reżyserki.

Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwał zespół EDB, dla którego tematy z pierwszej pomocy i obrony cywilnej nie są obce.

Dzień Otwarty w ZSP NR 1 w Brzesku cieszył się wielkim zainteresowaniem. Odwiedziło naszą szkolę ponad 700 uczniów z PSP nr 1 w Brzesku, z ZS-P w Brzesku, z PSP nr 3 w Brzesku, z Jadownik, z Uszwi, z Rzezawy, z Woli Dębińskiej, z Dębna, z Mokrzysk, ze Szczurowej, z Bielczy, z Przyborowa, ze Strzelec Wielkich, z Sufczyna, z Gnojnika, z Porąbki Uszewskiej, z Domosławic,  z Lewniowej, z Okocimia, z Maszkienic, z Borzęcina, z Gosprzydowej, z Poręby Spytkowskiej, z Niedźwiedzy, z Łysej Góry, z Zaborowa, z Czchowa,  z Woli Przemykowskiej, z Tymowej, ze Złotej, z Łoniowej,  z Zakliczyna, z Wojnicza,  z Jurkowa, z Bochni, z Łęk, ze Szczepanowa i z Łazów. 

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2017/18 

Jak co roku pierwszego dnia wiosny tak i w tym roku tylko jeszcze w zimowej scenerii ZSP Nr 1 w Brzesku przyjmowało gimnazjalistów podczas Dnia Otwartego.

Już o godzinie dziewiątej świetlica szkolna zapełniła się po brzegi. Przedstawiciele samorządów szkolnych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i Technikum im. Józefa Piłsudskiego opowiedzieli gimnazjalistom, co dzieje się w naszej szkole, reprezentanci klas przedstawili poszczególne kierunki kształcenia na rok szkolny 2018/2019, opisali, czego można spodziewać się, wybierając daną klasę. Wszystko było poparte prezentacją multimedialną ze zdjęciami.

 • DSC_4859
 • DSC_4862
 • DSC_4865
 • DSC_4874

Zdjęcia: Oskar Koniarz, 1FT

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły i na najciekawszą część – udział w zajęciach otwartych. A działo się naprawdę bardzo wiele. Zacznijmy od zajęć z chemii. Uczniowie gimnazjum obserwowali najróżniejsze doświadczenia chemiczne – wytwarzanie pasty do zębów dla słonia, burzę w cylindrze, lokomotywę, wulkan, przemianę wody, wina i herbaty, kameleona, ogień w butelce aż do chemicznego „czary mary”, czyli zamiany miedzianych monet na srebrne, a potem na złote. Równie dużo działo się na fizyce, gdzie można było samodzielnie wykonywać lub obserwować doświadczenia fizyczne o nazwach: znieczulenie, magiczne balony, skoczki, czekolada, działo, katapulta, latające balony, elektroliza, nie paląca się kartka i sławny już glut. Oczywiście nie obyło się bez strat – na fizyce pękł dzbanek, a na chemii szklana podstawka. Troszkę spokojniej było na matematyce, biologii i na geografii. Na matematyce można było posłuchać wykładu uczennicy liceum „Paradoksy i sofizmaty”, zbudować Wieżę Hanoi, ułożyć puzzle przestrzenne lub tangram; na biologii oprócz obserwacji przez mikroskop i obserwacji preparatów można było zagrać  w me mory lub quiz o człowieku, a na geografii w quiz „Milionerzy geograficzni”. Na zajęciach z WOS-u młodzież rywalizowała w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Nauczyciele języków wykazali się także dużą pomysłowością w planowaniu zajęć, zaczynając od zajęć z języka ojczystego, w programie których była ciekawa gra językowo-ruchowa „Polszczyzna”, zagadki literackie, kalambury i quizy językowe, poprzez zajęcia z języka angielskiego z quizem leksykalno-gramatycznym z  języka niemieckiego z zajęciami metodą stacji pt „Moda”, aż do „Francuskiej familiady” i zajęć „Język hiszpański może być łatwy – sprawdź czy to prawda!" 

Kreatywność pokazali również nauczyciele przedmiotów zawodowych. W Techniku Ekonomiście zaplanowano rozwiązywanie krzyżówek, puzzle, quizy i układankę „Waluty”, w Techniku Logistyku można było obejrzeć film przybliżający, czym zajmuje się logistyka. Technik Organizacji Reklamy chwalił się pracami uczniów (kalendarzami, plakatami, zakładkami, rysunkami), zapleczem technicznym, wycinał np. imiona na folii przylepnej za pomocą plotera, a Technik Informatyk w zajęciach pt. "Ewolucja Binarna" tworzył sieci komputerowe – kable sieciowe, pokazywał montaż komputerów osobistych oraz różnicę pomiędzy systemami Windows i Linux. Uczniowie nowego kierunku Technik Fotografii i Multimediów wprowadzali gimnazjalistów w tajemnicę tradycyjnej fotografii. W ciemni fotograficznej, na papierze światłoczułym wyłaniały się przed nimi obrazy w sposób, którego do tej pory nie znali. Na wielu zajęciach zwycięzcy quizów lub gier nagradzani byli cukierkami, ciasteczkami, babeczkami. W sali geograficznej można było posilić się chlebem z pysznym swojskim smalcem.

Duże pole do popisu miały klasy medialne, ponieważ wszystko, co się działo było nagrywane za pomocą kamer ze szkolnego studia telewizyjnego. Jedna grupa uczniów  nagrywała materiały na świetlicy szkolnej, w salach, gdzie odbywały się zajęcia otwarte oraz na hali sportowej. Druga grupa uczniów wraz z nauczycielem pracowała w szkolnym studiu telewizyjnym,  prowadząc zajęcia dla gimnazjalistów, którzy mieli możliwość nagrania prognozy pogody lub mogli wziąć udział w teleturnieju „Jaka to piosenka”. W nagraniach wykorzystano Green scren, gdzie materiał jest nadawany na żywo do reżyserki. 

Dzień Otwarty w ZSP NR 1 w Brzesku cieszył się wielkim zainteresowaniem. Odwiedziło naszą szkolę 400 Gimnazjalistów z SP Nr 1 w Brzesku, z SP Nr 2 w Brzesku, z Jadownik, z Woli Dębińskiej, ze Szczurowej, z Uszwi, ze Złotej, z Gnojnika, z Jurkowa, z Borzęcina, z Tymowej, z Zaborowa, z Czchowa, z Bochni, z Porąbki Uszewskiej, z Rzezawy, z Iwkowej, z Tarnowca i z Sufczyna.

Bardzo dziękujemy Gimnazjalistom i ich Opiekunom. Zapraszamy we wrześniu!

 • DSCN5746
 • DSCN5747
 • DSCN5748
 • DSCN5749

Zdjęcia: Karol Górczewski, 2G

 

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2016/17

Nowoczesna dynamicznie rozwijająca się szkoła, bogata oferta edukacyjna, ciekawe i atrakcyjne zajęcia, duże zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Tym 21. marca 2017r. z okazji Dnia Otwartego ZSP Nr1 w Brzesku przywitało gimnazjalistów z powiatu brzeskiego. Około 410 uczniów z gimnazjów w Brzesku, Jadownikach,  Gnojniku, Iwkowej,  Domosławicach,  Uszwi, Woli Dębińskiej, Porąbce Uszewskiej, Szczurowej, Tymowej, Borzęcinie, Wojakowej, Czchowie, Tworkowej, Zaborowie, Przyborowie, Wojniczu, Bochni, Skomielnej Białej odwiedziło naszą szkołę.

Udział uczniów gimnazjów w Dniu Otwartym był okazją do poznania oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny dla Liceum im. M. Kopernika i Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1. Uczniowie gimnazjum zwiedzili budynek szkoły, zapoznali się z bazą dydaktyczną, rozmawiali z uczniami i nauczycielami. Uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach otwartych z języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, chemii, historii, matematyki, fizyki, biologii, geografii, informatyki, WOS, edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia mieli też przyszli Technicy Informatyki, Ekonomii, Logistyki i Organizacji Reklamy. Gimnazjaliści, którzy nie są jeszcze pewni co do wyboru szkoły mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego lub pedagoga szkolnego.

Niewątpliwą atrakcją Dnia były warsztaty filmowe "Wykorzystanie profesjonalnego Szkolnego Studia Telewizyjnego do nagrywania materiałów filmowych". Wszystkie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, chętnie angażowali się w przygotowane dla nich zadania, uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach, rozwiązywali testy, zdobywali nagrody i certyfikaty.  

Dziękujemy gimnazjalistom za bardzo miłe spotkanie i zapraszamy do naszej Szkoły!

Organizacja Dnia Otwartego jest bardzo ważnym działaniem promującym szkołę, jednocześnie zadaniem wymagającym bardzo dużego zaangażowania i pracy ze strony organizatorów. Dzień Otwarty jest okazją dla uczniów ZSP Nr 1 do zdobycia nowych doświadczeń. Młodzież na jeden dzień przejmuje rolę asystentów nauczycieli prowadzących zajęcia i robi to znakomicie.   

 

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego Szkoły.

 

 

 • IMG_2582
 • IMG_2707
 • _MG_2554
 • _MG_2555
 

 Zdjęcia: Paulina Ruszaj, 3RT

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2015/2016

 

21. marca 2016r. z okazji Dnia Otwartego gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów  z powiatu brzeskiego. Zainteresowanie młodzieży było bardzo duże. Około 530 uczniów z gimnazjów w Brzesku, Jadownikach, Gnojniku, Iwkowej,  Domosławicach, Uszwi, Woli Dębińskiej, Porąbce Uszewskiej, Szczurowej, Tymowej, Borzęcinie, Wojakowej, Czchowie, Sufczynie, Złotej,  Jurkowie, Tworkowej, Bielczy, Zaborowie, Łysej Górze, Przyborowie odwiedziło naszą szkołę.

 • IMG_0055
 • IMG_0062
 • IMG_0069
 • IMG_0074
 

Zdjęcia: Mariola Świątkowska, 2B LO

 

 

Pierwszym punktem programu Dnia Otwartego była prezentacja oferty edukacyjnej  na przyszły rok szkolny dla  Liceum i Technikum. Następnie uczniowie gimnazjum zwiedzali budynek szkoły i zapoznawali się z bazą dydaktyczną szkoły, rozmawiali z uczniami i nauczycielami. Uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach otwartych z języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, geografii, edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia mieli też przyszli Technicy Informatyki, Ekonomii, Logistyki, Organizacji Reklamy, a sympatycy sportu mogli kibicować w zawodach sportowych odbywających się na hali sportowej.

Na świetlicy szkolnej można było obejrzeć wystawę prac "Rysunek" oraz posłuchać koncertu "Piosenka w masce teatralnej". 

 • DSCN3553
 • DSCN3554
 • DSCN3556
 • DSCN3560
 

Gimnazjaliści, którzy nie są jeszcze pewni co do wyboru szkoły mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego lub pedagoga szkolnego.  Niewątpliwą atrakcją  Dnia były warsztaty filmowe "Wykorzystanie profesjonalnego Szkolnego Studia Telewizyjnego do nagrywania materiałów filmowych". Wszystkie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, chętnie angażowali się w przygotowane dla nich zadania, uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach, rozwiązywali testy, zdobywali nagrody i certyfikaty.

 • IMG_5388
 • IMG_5390
 • IMG_5391
 • IMG_5393

Zdjęcia: Paulina Ruszaj, 2RT

 

 

 

Login - tylko zarejestrowani

  Kontakt

 tel. 14 6863200
 fax. 14 6863837


 Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt: Gabriela Aleksiewicz

Ankara Escort istanbul Escort Malatya Escort Adana Escort Bursa Escort Gaziantep Escort izmir Escort kızılay Escort Ankara Rus Escort Eskişehir Escort Eryaman Escort